Ліфт на одного

 

Лифт на одного Лифт на одного
Згідно з довідкою, даної нам старенькою, котра прожила в цьому будинку все життя, ліфт робився на замовлення якогось важливого міністра в 50-і роки. Міністр вважав, що великі ліфти загрожують його безпеки, і вважав за краще кататися з поверху на поверх на самоті. Ліфт дійсно крихітний, удвох там можна поміститися тільки в тому випадку, якщо ви прагнете до справжньої близькості.

Його стать має площу близько половини квадратного метра і розрахований ліфт всього лише на одну людину. Щоб проїхатися в ньому вдвох, потрібно міцно обнятися. Такий транспортний засіб встановив в будинку міністр харчової промисловості УРСР Микола Петрович Санов - для себе і своєї сім'ї.

- Санов мав таке велике пузо, що йому було важко підніматися по сходах, - згадує старожил будинку, ветеран праці 75-річний Юрій Васильович Сердюк. - Чиновник зробив ліфт, коли його дружина Людмила Трохимівна була вагітною. Щоб з нею все було в порядку.

- Санов сам ледь містився в ліфті, - усміхається Юрій Васильович. - Здавалося, кабіна його не витримає ... Але збудувати більшого не зміг - будинок не був розрахований на ліфт.

Заходимо в ліфт і піднімаємося на четвертий поверх. При вході потрібно із зусиллям закривати двері - інакше кабіна не рушить. Дерев'яні двері із залізною ручкою, з усіх боків сітка. Внизу здоровенний механізм, який сильно гуде.

До п'ятдесятих років минулого століття в будинку жила комуністична еліта. Дві сім'ї займали п'ять поверхів.

- У 1942-му Іван Кудря (радянський підпільник часів Великої Вітчизняної війни. - "ГПУ") підірвав німців, і цей будинок постраждав, - каже Юрій Сердюк. - У 49-му його відбудували. Тоді ж в будинок заселився міністр.

У квартирі колишнього міністра зараз живе 68-річний Анатолій Семенович Андрійчук. Чоловік каже, що розуміє чиновника.

- Мені також дуже важко підніматися по сходах. Ліфт тут як "паличка виручалочка", - говорить пан Анатолій. - Єдина проблема - гримить дуже. Вночі спати не дає!

Жителі вже зверталися до комунальних служб, щоб ті розширили ліфт. Однак це неможливо.

- У цьому будинку місця для ліфта і так немає, - каже фахівець з ремонту ліфтів Андрій Осадчий, 36 років. - Все, що можна зробити, - це взагалі його прибрати.

Але люди стоять за ліфт горою - як пенсіонери, так і молодь.

- втискувати в ліфт удвох - справжня романтика! - додає одна з наймолодших мешканок будинку 15-річна Клеопатра Анферова. - А в минулому році сюди приїжджали кінорежисери. Зняли кілька кадрів і поїхали.

- Приходять сюди, як в парк атракціонів, - бурчить бабуся Клеопатри Анастасія Феліксівна, 58 років. - З ранку до ночі тут катаються. А потім обмальовані стіни, сміття і запах неприємний.

Анастасія Феліксівна сама вимиває і фарбує ліфт- "одиничку".

- Подібних ліфтів в Києві точно немає, - запевнив Дмитро Зайченко, 31 рік, із компанії "Укрліфтсервіс". - Для ліфтів існують державні стандарти. По висоті - 2,10 метра, а ширина і глибина залежить від місця розміщення.


Замовити зворотній дзвінок

Замовити
Дякуємо!
Ваше замовлення надіслане!

ОК