Ельовадор-ді-Санта-Жушта

Ельовадор-ді-Санта-Жушта ​​(порт. Elevador de Santa Justa) або, інакше, Ельовадор-ду-Карму (порт. Elevador do Carmo) - ліфтовий підйомник в Лісабоні (прихід Сан-Ніколау), діє для допомоги пішоходам в подоланні крутого схилу з 1902 року, пов'язуючи вулицю Руа-ду-Кричу (внизу) з площею Ларгу-ду-Карму (вгорі). Поєднує низинний район Байша і високий Шиаду.

Автор проекту - Рауль Месньер дю Понсар. У 2002 році даний об'єкт був визнаний пам'яткою національного значення.

Спорудження підйомника виконано з чавуну, фасади споруди декоровані в неоготичному стилі. Висота споруди - 45 м, висота між зв'язуваними рівнями - 32 м.

Підйомник розрахований на два ліфта. Спочатку ліфти переміщалися за допомогою парової машини, а з 1907 року вони функціонують від електродвигунів. Кабіни ліфтів зсередини оброблені деревиною та дзеркальними панелями. Місткість кожного з ліфтів: 19 сидячих місць і 10 стоячих місць. Обмеження за кількістю пасажирів в один рейс: при підйомі - 20, при спуску - 15.

Ельовадор-ді-Санта-Жушта ​​використовується за призначенням місцевими жителями - в повсякденних переміщеннях - і туристами (останніх, крім нього самого, також залучають панорамні види міста, що відкриваються з верхнього майданчика-переходу до вуличної мережі).

Транспортна послуга надається некруглосуточного і не безкоштовно.

 

Двухэтажные пассажирские лифты на центральной площади г. Нагоя, Япония

 Замовити зворотній дзвінок

Замовити
Дякуємо!
Ваше замовлення надіслане!

ОК